O mnie

Drukuj

kliknij aby powiększyćMam 41 lat i pochodzę z Sochaczewa, w Sejmie RP reprezentuję okręg płocko-ciechanowski, czyli powiaty: sochaczewski, żyrardowski, płocki, gostyniński, płoński, sierpecki, mławski, żuromiński i przasnyski.

Od lat angażuję się w sprawy naszej społeczności

W 2011 roku zostałem posłem z listy Prawa i Sprawiedliwości. Startując z 8 miejsca na liście uzyskałem drugi wynik listy PiS - 9757 głosów.

W 1991 roku zacząłem działać w Porozumieniu Centrum jako najmłodszy członek stronnictwa w dawnym województwie skierniewickim.

Przez ponad 13 lat byłem samorządowcem. W latach 2002-2006 pełniłem funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Sochaczewie.

W 2007 r. organizowałem praktycznie od podstaw działalność PiS w Powiecie Sochaczewskim.

Polityka to nie wszystko

Ukończyłem historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Samorządowe Studia Podyplomowe na KUL, Podyplomowe Studia Menedżerskie na SGH, Zarządzanie Zasobami Pracy na SGH i Wykorzystywanie Środków Unijnych na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jako miłośnik historii i sportu założyłem Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa Zamek, w ramach którego od 2001 roku – wraz z grupą wspaniałych ludzi – organizujemy m.in. Rodzinne Rajdy Rowerowe im. Tadeusza Krawczyka po Powiecie Sochaczewskim, piłkarskie Turnieje Dzikich Drużyn oraz Sochaczewskie Spotkania z Historią Najnowszą. Upamiętniamy też Żołnierzy Wyklętych.

Byłem pomysłodawcą serii przewodników „Wędrówki po Ziemi Sochaczewskiej”. W swojej działalności poselskiej współpracuję z wieloma instytucjami, organizacjami, samorządami, klubami sportowymi, parafiami, szkołami i mediami..

Wiem jak działać w Waszym imieniu

Szczególnie istotne są dla mnie sprawy społeczne. Pomagałem ludziom, którzy przychodzili do mojego biura. Skutecznie interweniowałem w odzyskaniu oszczędności emerytki ograbionej przez komornika. Wywalczyłem odszkodowanie dla rolnika, któremu wielki zakład energetyczny odmówił wypłaty, gdy prąd ze starej linii i starych słupów zabił stado krów. Organizowałem protesty w obronie połączenia kolejowego z Warszawy do Sochaczewa, dzięki czemu wielu ludzi może wcześniej wracać do domu.

Broniłem praw rodziców sześciolatków do decydowania o tym, kiedy ich dzieci pójdą do szkoły. Jestem za przywróceniem wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, czyli sprzed reformy „67” autorstwa PO-PSL. Jestem za wspieraniem przez państwo rodzin wielodzietnych. Popieram inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy i Beaty Szydło – 500 złotych na dziecko.

W trakcie kadencji złożyłem ponad 170 interpelacji poselskich, ponad 90 razy występowałem na forum Sejmu w ważnych społecznie sprawach.

Majątek Polski to nasze wspólne dobro

Nie mniej ważne są dla mnie sprawy naszego majątku narodowego i jakości pracy urzędów i urzędników

W tej kadencji parlamentu pracowałem w komisjach Skarbu Państwa oraz Energetyki i Surowców Energetycznych. Na mój wniosek NIK bada kulisy upadku państwowego przewoźnika lotniczego Eurolot S.A. po niekorzystnej umowie z właścicielem biura podróży Alfa Star.

Jestem współautorem m.in. poprawki do ustawy o zapasach paliw, która zapewnia bezpieczeństwo energetyczne naszej gospodarki. Dbałem o narodowy majątek w spółkach skarbu państwa, informując opinię publiczną, NIK i prokuraturę o działaniach prezesów PLL LOT, Eurolot i zaniedbaniach w budowie terminalu gazowego w Świnoujściu.

Ujawniłem skalę egzotycznych podróży wiceminister Małgorzaty Olszewskiej i jej koleżanki prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdaleny Gaj. W obu przypadkach Najwyższa Izba Kontroli uznała wyjazdy urzędniczek za przejaw niegospodarności.

Znam problemy Polski lokalnej, których nie widać z warszawskich biurowców. W mojej działalności publicznej najważniejszy jest zwykły człowiek i dobro naszej Ojczyzny.

Copyright by Biuro Posła Macieja Małeckiego, ul. Narutowicza 1a, 96-500 Sochaczew