top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Żyrardów. Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklęty trzeci już raz odbędą się w powiecie żyrardowskim. Od 14 marca będziemy mogli wspólnie uczestniczyć we wspaniałej lekcji historii, odwiedzając wystawę, wysłuchując prelekcji, oglądając filmy. Wspólnie z Muzeum Mazowsza Zachodniego przygotowaliśmy także konkurs internetowy z cennymi nagrodami dla fanów facebook’owego profilu Muzeum. Zaglądajcie często na fanpage.


Niech będzie to święto, które przeżyjemy wspólnie. Pokażmy proszę, że mamy szacunek dla historii i Polaków patriotów do końca wiernym Ojczyźnie. Wysiłkiem Wojciecha Szustakiewicza Starosty Żyrardowskiego oraz Bogusława Nietrzebki Dyrektora Muzeum Mazowsza Zachodniego udało się zorganizować wystawę „Generał August Emil Fieldorf Nil”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 14 marca o godzinie 17.00. Godzinę później w Resursie Alina Czerniakowaska opowie o swoim filmowym dokumencie „On wierzył w Polskę”. W najbliższych tygodniach zorganizowana będzie również projekcja filmu „Generał Nil”.

Zapraszam mieszkańców Ziemi Żyrardowskiej do wzięcia udziału w przygotowanych wydarzeniach. Mam nadzieję, że będzie to także dla nas okazja do spotkania się, rozmowy nie tylko o naszej historii, ale także o sprawach ważnych dla naszej Małej Ojczyzny. Jestem dumny, że mogłem uroczystości objąć patronatem.

Program obchodów zamieszczony jest na stronach www.muzeumzyrardow.pl oraz www.maciejmalecki.pl


Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page