top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Żyrardowianie podarowali 7050 hektolitrów wody

Pierwsza zbiórka makulatury w Żyrardowie i niebywały sukces. Dlatego w pierwszych słowach kieruję podziękowania i uznanie dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję „Makulatura na Misje”. Teraz kilka faktów.


Żyrardowianie zebrali 9,5 tony makulatury! To naprawdę dużo. Doświadczenie pokazuje, że takie właśnie wyniki osiągamy przy pierwszych zbiórkach. Dla przykładu rok temu w Sochaczewie przy pierwszej akcji osiągnęliśmy niemal identyczny wynik. Tę masę papieru zamieniamy na 3009 zł, co daje nam : 6,7 % wartości budowy studni w Sudanie lub 705.000 litrów wody. To naprawdę rewelacyjny wynik. Ważna żyrardowska cegiełka w budowie kolejnego ujęcia wody. Do tej pory zebraliśmy już ponad 10.500 zł, a czekamy jeszcze na wyniki z Gostynina. To nasz wspólny dar dla życia w Sudanie. Przypomnę, że od 3 do 10 grudnia przy wystawione były kontenery na makulaturę. Tym samym Żyrardów dołączył do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody. Koszt budowy studni to około 45 tysięcy złotych.


Dziękuję wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w naszą akcję. Szczególne podziękowania kieruję do koordynatorek żyrardowskiego przedsięwzięcia Krystyny Lenarczyk i Barbary Wysockiej oraz proboszczów i księży żyrardowskich parafii. Dziękuję wolontariuszom, zwłaszcza młodzieży, która rozdawała ulotki promując naszą akcję, mediom za upowszechnienie akcji. Dziękuję Powiatowemu Zarządowi Dróg w Żyrardowie za pomoc logistyczną oraz Mieczysławowi Gabrylewiczowi za świetną akcję zbiórki przeprowadzoną w żyrardowskim starostwie. Wszystkim zaś dziękuję za zrozumienie, dobre serca i wysiłek. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam w tym radosnym czasie.

Z tej makulatury popłynie woda w Sudanie.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page