top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

20 ton życia - Sochaczew zbierał makulaturę dla Sudanu

Pierwsze słowo, które do Was kieruję to : dziękuję. Słuchajcie, dokonaliście wielkiego dzieło. Brakuje słów, aby wyrazić radość z naszego wspólnego sukcesu. Dlatego na początek kilka faktów, liczb wyrażonych na kilka sposobów.


Sochaczewianie zebrali blisko 20 ton makulatury, a dokładnie 19.250 kg! Dużo, prawda? Tę masę papieru zamieniamy na: 10% wartości budowy studni w Sudanie lub 1.443.750 litrów wody. Ktoś potrafi przeliczyć na hektolitry? :-) Przeliczając na pieniądze, z zebranej makulatury otrzymaliśmy 4740 zł! To naprawdę rewelacyjny wynik.


Przypomnę, że od 22 do 29 października przy parafiach św. Wawrzyńca w Sochaczewie , św. Józefa Robotnika w Chodakowie, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Trojanowie oraz przy parafii św. Alberta w Karwowie wystawione były kontenery na makulaturę. Tym samym Sochaczew kolejny raz dołączył do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody. Koszt budowy studni to około 45 tysięcy złotych. W ciągu tego tygodnia dwa razy wymienialiśmy kontenery, wszak Wasze ofiarność i zaangażowanie nie znają granic. Popatrzmy zatem na wyniki w poszczególnych parafiach: Sochaczew 4400 kg, Boryszew 4920 kg, Chodaków 3580 kg, Trojanów 4420 kg, Karwowo 1930 kg.


Dziękuję wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w naszą akcję. Szczególne podziękowania kieruję do księży sochaczewskich parafii, w szczególności proboszczom ks. kan. Piotrowi Żądło, ks. Kazimierzowi Wojtczakowi, ks. Zbigniewowi Żądło, ks. kan. dr Jackowi Skrobiszowi, ks. kan. Józefowi Staszewskiemu. Dziękuję wolontariuszom, zwłaszcza młodzieży sochaczewskich szkół, którzy rozdawali ulotki promując naszą akcję, mediom za upowszechnienie akcji. Dziękuję Łukaszowi Gołębiowskiemu i Rafałowi Gołębiowskiemu za koordynację akcji. Kolejne zbiórki już niebawem w Żyrardowie i Gostyninie.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page