top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Ampułki szczepionek z Tarchomina


Należąca do Skarbu Państwa Polfa Tarchomin będzie mogła produkować 45 mln ampułek szczepionek przeciwko Covid-19 rocznie!

Obecnie w warszawskim zakładzie trwają końcowe prace związane z dostosowaniem linii produkcyjnej do ampułkowania, czyli mówiąc prościej rozlewania leków.

Już w maju sprowadzony zostanie kluczowy do tego procesu sprzęt, a ampułkarnia ma być gotowa jesienią. Trwają negocjacje z producentami szczepionek na Covid-19.

Jeśli zakończą się pomyślnie, ostatni element produkcji, czyli ampułkowanie może odbywać się Polsce.

O tym wszystkim mówiłem podczas wspólnego posiedzenia sejmowych Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Zdrowia, na którym przedstawiałem informację na temat bezpieczeństwa farmakologicznego Polaków oraz sytuacji na rynku farmakologicznym w naszym kraju.

Warto przy tej okazji dodać, że w rękach Skarbu Państwa są obecnie tylko trzy podmioty zajmujące się produkcją i dystrybucją leków. Wszystkie pozostałe liberałowie i postkomuniści wyprzedawali w obce ręce od początku lat 90. Gdybyśmy tych spółek mieli więcej, z pewnością byłoby nam łatwiej na rynku farmaceutycznym, a Polska byłaby bezpieczniejsza.

Rząd PiS robi wiele, by te spółki wzmocnić. W grudniu 2019 roku podwyższyliśmy kapitał zakładowy Polfy Tarchomin, by mogła zbudować nowoczesną fabrykę leków onkologicznych, a także opracować nową dla spółki grupę leków. Koszty tej inwestycji wyniosą ponad 450 mln zł.

Taka jest nasza polityka.

Nie sprzedajemy za grosze, a wzmacniamy polski przemysł, budujemy naszą niezależność na każdym możliwym polu. Bo kapitał zawsze ma narodowość, a kto tego nie rozumie, albo jest bardzo naiwny, albo ma w tym jakiś interes.Więcej w artykule Forsal.pl :Comments


bottom of page