top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Kadry dla przemysłu

Wczoraj uczestniczyłem w inauguracji programu Agencji Rozwoju Przemysłu „Kadry dla przemysłu”, dzięki któremu nawiązują współpracę spółki z Grupy ARP i szkoły techniczne. Daję programowi szóstkę i to już na starcie. To inicjatywa łącząca trzy ważne potrzeby: firm, gospodarki i młodych ludzi, poszukujących własnej drogi zawodowej.


Program Kadry dla przemysłu ma jeszcze jedną, olbrzymią zaletę. Naprawia, popsutą przez ostatnie lata opinię i reputację szkolnictwa zawodowego. Propagując korzyści i potrzebę praktycznego przygotowania w pracy zawodowej. A dobra reputacja, to jak wiemy skarb w biznesie.


Cieszę się, że wśród pierwszych szkół, które znalazły się w programie „Kadry dla przemysłu” są trzy z Ziemi Sochaczewskiej: ZS CKP Osiemdziesiątka Sochaczew, Technikum Zawodowe nr 1 z Sochaczewa i Zespół Szkół im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Teresinie. Powiat sochaczewski reprezentowała starosta Jolanta Gonta i dyrektorzy szkół.

Z: Marek SuskiMarcin ChludzińskiKasjan Wyligała, Marcin Odolczyk, Barbara Jeżak, Andrzej Kensbok, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.bottom of page