top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Makulatura na misje – i Ty możesz pomóc!

W Sochaczewie trwa ogólnopolska akcji "Makulatura na misje." Przy każdym z sochaczewskich kościołów stanął kontener na makulaturę.

Każdy z nas może włączyć się w akcję, z której dochód będzie przekazany na stypendia dla ubogiej młodzieży w biednych krajach. Wystarczy, że zrobimy porządki w szafkach, piwnicach, garażach. Zbierzemy stare gazety, niepotrzebne papiery, kartony i wrzucimy do kontenera przed jedną z sochaczewskich plebanii.

Stypendium, które trafi do biednej młodzieży nosi imię dr Janiny Fetlińskiej senator VI i VII kadencji, niezwykle zaangażowanej w pomoc potrzebującym. Doktor Janina Fetlińska, która w senacie reprezentowała także ziemię sochaczewską, zginęła w katastrofie smoleńskiej. Dotychczas w ramach stypendium systematyczną pomoc otrzymują młodzi ludzie z Filipin.

Udział w akcji to podwójna korzyść. Za jednym zamachem porządkujemy nasze rzeczy i niesiemy pomóc potrzebującym. Nas nic to nie kosztuje, a dla potrzebujących oznacza realną pomoc – zachęca Łukasz Gołębiowski dyrektor biura posła Macieja Małeckiego, który koordynuje akcję w Sochaczewie.

Kontakt organizacyjny: biuro@maciejmalecki.pl, tel. 791 87 57 57.

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page