top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Minister usłyszał solidarny głos sprzeciwu

Mało kto spodziewał się takiego tłumu protestujących pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Inicjatywa pikiety przeciw likwidacji sądów wyszła z sochaczewskiego komitetu, ale przybyło też kilkadziesiąt delegacji z całej Polski. Niektóre całkiem liczne, z transparentami, trąbkami i innymi instrumentami muzycznymi (w tym bardzo dobrze zorganizowane grupy z Sochaczewa i Płońska).


Centrum dowodzenia znajdowało się w namiocie z napisem Sochaczew. Sochaczewski urząd miasta zapewnił też nagłośnienie. Po przeszło godzinnym wyrażaniu przez przedstawicieli poszczególnych miast i powiatów dezaprobaty wobec rządowego projektu likwidacji sądów, w kilkuosobowej delegacji udaliśmy się do ministerstwa na spotkanie z Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości.


Podczas spotkania Szef Gabinetu ministra Gowina otrzymał od Wojciecha Błaszczyka Przewodniczącego sochaczewskiego komitetu egzemplarz Konstytucji RP (z prośbą o przekazanie ministrowi) z zaznaczonym artykułem, z którym jest niezgodny projekt rozporządzenia likwidującego 116 sądów rejonowych. Przekazaliśmy też kilka kartonów podpisów przeciw likwidacji sądów, kolejny raz przedstawiliśmy nasze argumenty i obawy oraz zapowiedzieliśmy dalsze działania protestacyjne.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page