top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Modernizacja pełną parą

Imponująco wyglądają nowe, zmodernizowane składy pociągów ED74, które na zlecenie PKP Intercity modernizuje wspólnie konsorcjum bydgoskiej PESY oraz Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego w Mińsku Mazowieckiem.


Dziś miałem dużą przyjemność odwiedzając Mińsk i sprawdzając postęp prac. Dwa z 14 pociągów, które mają być odnowione (wartość kontraktu to aż 274,8 mln zł) są już prawie gotowe.


Na trasy, po przejściu testów, powinny ruszyć w drugim półroczu 2021. Całość kontraktu zostanie zrealizowana do 2023 roku.


Modernizacja 14 ED 74 to element gigantycznych inwestycji, jakie rząd Zjednoczonej Prawicy kieruje do polskich kolei. W ciągu najbliższych 10 lat będzie to ponad 21 miliardów złotych.


Polska kolej zmienia się niemal każdego dnia. Przybywa nowych wagonów, pociągów, elektrycznych zespołów trakcyjnych. Co ważne te nowoczesne pojazdy zaczynają łączyć cały kraj, bez podziału na Polskę A i B.


Bardzo się cieszę, że po zdecydowaną większość kontraktów sięgają polskie firmy. To oznacza pracę dla Polaków, a także dochody dla samorządów i Skarbu Państwa. Taka jest nasza filozofia.


A pociągi naprawdę piękne. Wygodne fotele, wi-fi, wzmacniacze sygnały komórkowego, automaty vendingowe w każdym wagonie, dużo lepsze wyciszenie, klimatyzacja, gniazda elektryczne pod każdym siedzeniem. To będą naprawdę bardzo komfortowe, szybkie, ekologiczne pociągi.Comments


bottom of page