top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Msza św. w 13 rocznicę śmierci starosty Marcina Kubiaka

W poniedziałek 27 listopada mija 13 rocznica śmierci Marcina Kubiaka - pierwszego starosty sochaczewskiego po 1989 roku. Msza święta w jego intencji będzie sprawowana w niedzielę 26 listopada o 9.00 w kościele w Kozłowie Biskupim.


Marcin Kubiak był jednym z twórców odrodzonego samorządu na ziemi sochaczewskiej. Mieszkał w Antoniewie, w gminie Nowa Sucha. W historii odrodzonego samorządu zapisał się jako wójt gminy Nowa Sucha i starosta sochaczewski niezwykle zaangażowany w sprawy mieszkańców.


W 1983 roku ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W latach 1990-1998 był w wójtem w gminie Nowa Sucha. W 1998 roku wygrał wybory do rady powiatu sochaczewskiego. Ze względu na doświadczenie samorządowe radni I kadencji Rady Powiatu wybrali go na starostę sochaczewskiego w latach 1998-2002r. To był bardzo dobry wybór. Marcin Kubiak szybko zorganizował starostwo, sprawnie zarządzał powiatem i potrafił pozyskiwać pieniądze na inwestycje. To dzięki jego zaangażowaniu powstały m.in. dwie nowe hale sportowe przy szkołach powiatowych, a znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania przyniosły inwestycje w termomodernizację szkół i innych budynków podległych staroście.


Marcin Kubiak był człowiekiem zasad, a szacunkiem cieszył się nie tylko wśród przyjaciół i współpracowników, ale i politycznych przeciwników. Dzięki swojej wiedzy, pracowitości i uczciwości był niekwestionowanym autorytetem w sochaczewskim samorządzie.


Niestety, Marcin Kubiak zmarł nagle 27 listopada 2004 roku w wieku 47 lat. Pozostawił żonę i pięcioro dzieci. Jego pogrzeb zgromadził tłumy mieszkańców powiatu, współpracowników, kolegów i przyjaciół, którzy mimo przenikliwego zimna chcieli towarzyszyć mu w ostatniej drodze. Od tamtej pory w każdą rocznicę śmierci rodzina i przyjaciele spotykają się na Mszy świętej, modlą się w intencji śp. Marcina Kubiaka, składają kwiaty i zapalają znicze na jego grobie w Kozłowie Biskupim.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page