top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Nasz spotkania:Małgorzata Wassermann o katastrofie smoleńskiej

W niedzielę 7 kwietnia w Sochaczewie gościła Małgorzata Wassermann córka śp. Zbigniewa Wassermanna poległego w katastrofie smoleńskiej. Na moje zaproszenie odpowiedzieli także posłowie Wojciech Jasiński i Bartosz Kownacki pełnomocnik rodzin smoleńskich.
Małgorzata Wassermann jest adwokatem i prowadzi kancelarię w rodzinnym Krakowie. Podczas spotkania opowiadała o działaniach rodzin zmierzających do wyjaśnienia przyczyn katastrofy, w której zginęli najbliżsi. Tu ważny jest aspekt pracy ponad stu ekspertów i naukowców min. z USA, którzy wspierają parlamentarny zespół ds. wyjaśnienia katastrofy. Małgorzata Wasserman wspominała o dramacie rodzin w pierwszych dniach po 10 kwietnia, o tym, jak Polacy byli traktowani w Moskwie. Obraz ten dopełnił brak pomocy ze strony rządu i bałagan panujący w rządowej administracji. Jako adwokat podawała przykłady zaniedbań w śledztwie smoleńskim, braku zabezpieczenia dowodów śledztwa. Wyczerpująco i precyzyjnie odpowiadała na pytania zebranych, którzy wypełnili Ostoję do ostatniego miejsca stojącego. Wśród uczestników spotkania byli m.in. burmistrz Piotr Osiecki, przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta, wiceprzewodniczący Arkadiusz Karaś, wiceburmistrzowie Marek Fergiński i Stanisław Wachowski. Specjalnie  na to spotkanie prezes Jarosław Kaczyński przesłał list, który odczytałem wszystkim naszym gościom.


Spotkanie poprzedziła Msza św. w kościele Matki Bożej Różańcowej sprawowana w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Szczególne podziękowania za okazaną pomoc kieruję do proboszcza parafii św. Wawrzyńca Piotra Żądło.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page