top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Nasze spotkania: GMO+PO-PSL szkodzą nie tylko rolnikom

Dziękuję wszystkim, którzy przyszli na spotkania z prof. Krystyną Pawłowicz. Spodziewałem się niezłej frekwencji, ale nie aż takiej. Dość powiedzieć, że w niedzielę 25.11 w Kurdwanowie i Sochaczewie zabrakło miejsc w salach.
Trudno w opisie oddać energię, z jaką prof. Krystyna Pawłowicz przedstawiała bieżące problemy Polski. Rozmawialiśmy o sytuacji gospodarczej, politycznej i społecznej. Dużo czasu poświęciliśmy problemom polskich rolników, którzy dostają dużo mniejsze dopłaty niż rolnicy w innych krajach Unii przy biernej postawie rządowego PSLu. Zrozumiałe obawy wzbudziła przyjęta przez rząd PO-PSL ustawa o nasiennictwie. Posłowie PO-PSL głosując za nią tak naprawdę wprowadzili GMO w Polsce. Wprowadzenie GMO może przynieść nie tylko fatalne skutki zdrowotne, ale również może być szkodliwe dla polskich rolników. Znane są metody swoistego uzależniania rolników od konkretnych dostawców nasion GMO. Atutem polskiego rolnictwa powinna być zdrowa żywność wolna od GMO. Posłowie PO i PSL odrzucili poprawki PiS do ustawy, które zakazywały rejestracji roślin odmian GMO oraz uniemożliwiały obrót i sprowadzanie nasion GMO. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta B.Komorowskiego.


Opowiedziałem także o moich działaniach zwłaszcza w obronie połączeń kolejowych z Sochaczewa do Warszawy. Przypominam, że PKP Intercity zabiera nam pociągi pospieszne w godzinach szczytu. Chyba dla żartu w tym samym czasie minister transportu Nowak ogłasza nowy wizerunek PKP czyli, że teraz „pasażer jest najważniejszy”, a decyzje „będą konsultowane właśnie z pasażerami”. Dlatego na spotkaniach zbieraliśmy podpisy w obronie naszych połączeń kolejowych. Dziękuję za przygotowanie spotkań. Szczególnie radnemu Rady Powiatu Sylwestrowi Lewandowskiemu, szefowi Prawa i Sprawiedliwości na miasto Sochaczew Dariuszowi Stachlewskiemu, Mirosławowi Jelonkowi radnemu Rady Gminy Nowa Sucha, Rafałowi Gołębiowskiemu i Łukaszowi Gołębiowskiemu.


W najbliższą niedzielę 2 grudnia spotkamy się z posłem Bartoszem Kownackim, członkiem Komisji Weryfikacyjnej WSI, pełnomocnikiem rodzin ofiar smoleńskich - 11.00 w Iłowie przy kościele, 13.00 w Brochowie przy kościele, 17.00 w Kozłowie Biskupim przy kościele i 19.00 w Niepokalanowie w Sali św. Bonawentury za bazyliką. Zapraszam!

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page