top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Nasze spotkania:Rozmowy o Polsce z prof. Krystyną Pawłowicz

Wspólnie z sochaczewskim komitetem Prawa i Sprawiedliwości zapraszam na spotkania z profesor Krystyną Pawłowicz posłem Prawa i Sprawiedliwości.


Spotkania odbędą się w najbliższą niedzielę 25 listopada: w Kurdwanowie (sala parafialna) o 13.00, w Kozłowie Szlacheckim (remiza OSP) o 17.00 i w Sochaczewie w Ostoi św. Dominika (przy parafii św. Wawrzyńca) o 19.00. Tematem będą problemy Polski - gospodarcze, polityczne i społeczne. Wstęp wolny.


Krystyna Pawłowicz jest profesorem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Brała udział w rozmowach przy Okrągłym Stole po stronie Solidarności. Jest współautorką ustawy o zgromadzeniach z 1990 roku, w latach 2007-2011 była sędzią Trybunału Stanu. W 2011 roku uzyskała mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie pracuje m.in. w Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej i w nowo powołanej Komisji ds. deregulacji zawodów.


W swoich wystąpieniach bezkompromisowo walczy z biurokracją i bezmyślnością unijnych przepisów (w 2008 roku zakwestionowała zgodność traktatu lizbońskiego z naszą Konstytucją). Szczególnie odważnie broni praw rodziny i wartości chrześcijańskich. Zdecydowanie sprzeciwia się oddawaniu kolejnych fragmentów polskiej suwerenności na rzecz różnych instytucji Unii Europejskiej.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page