top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Nasze spotkania: Rząd zaniedbuje postępowanie w sprawie katastrofy

Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z Bartoszem Kownackim pełnomocnikiem rodzin smoleńskich, członkiem Komisji Weryfikacyjnej WSI. Spotkania odbyły się w niedzielę 2 grudnia w Iłowie, Brochowie, Kozłowie Biskupim i Niepokalanowie.

Głównym tematem rozmów były okoliczności katastrofy smoleńskiej, w tym najnowsze ustalenia naukowców. Bartosz Kownacki opowiadał między innymi o próbach zrzucenia winy za katastrofę na generała Andrzeja Błasika oraz zaniedbaniach rządu na kolejnych etapach postępowania. Licznie zebranych mieszkańców interesowały także ostatnie doniesienia o kolejnych ekshumacjach ujawniających pomylenie ciał ofiar. Przypomnijmy, że według dokumentacji przekazanej przez Rosjan, Przemysław Gosiewski okazał się mężczyzną o wzroście ponad 180 cm. Schorowany Zbigniew Wassermann został przedstawiony jako okaz zdrowia, co więcej Rosjanie opisali nawet te organy, które choremu wycięto wiele lat wcześniej. Rozmawialiśmy również o ostatnich skandalicznych pomysłach PKP Intercity kasujących połączenia pospieszne TLK pomiędzy Sochaczewem i Warszawą w godzinach szczytu komunikacyjnego. W czasie spotkań zbieraliśmy podpisy o przywrócenie pociągów.

Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkań za obecność, aktywny udział i ciekawe pytania.


Dziękuję za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu spotkań: Łukaszowi Gołębiowskiemu, Rafałowi Gołębiowskiemu, Michałowi Orzeszkowi, Annie Pupek oraz radnym Rady Powiatu Wandzie Dragan i Sylwestrowi Lewandowskiemu.

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page