top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Pamiętamy o śp. Senator Janinie Fetlińskiej

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku o g. 11.00. w Niepokalanowie będzie sprawowana Msza święta w intencji śp. senator RP Janiny Fetlińskiej, tragicznie poległej w katastrofie pod Smoleńskiem. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Krzysztof Jończyk, dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie poświęcone wspomnieniu śp. J. Fetlińskiej. W uroczystościach wezmą udział najbliżsi senator Fetlińskiej.


Śp. Janina Fetlińska była senatorem VI i VII kadencji. Mieszkała w Ciechanowie. Urodziła się w 1952 roku. Była pielęgniarką z tytułem naukowym doktora nauk medycznych. W Katastrofie Smoleńskiej Polska straciła wybitnych ludzi. Wśród poległych była nasza senator Janina Fetlińska. Wyjątkowo oddana sprawom Ojczyzny, ale też i problemom zwykłych ludzi. W mojej pracy poselskiej wciąż spotykam dobre ślady jej pracy i wdzięczność za jej serce.


Dzięki corocznym spotkaniom w Niepokalanowie pamięć o Pani senator jest wciąż żywa, a jej praca na rzecz ludzi skrzywdzonych, chorych i bezradnych inspiruje kolejne pokolenia Polaków. Na uroczystości zapraszają minister Maciej Małecki i dr Alicja Adwent. Msza święta będzie transmitowana przez Radio Niepokalanów.


Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page