top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Pamiętamy o staroście Marcinie Kubiaku

W niedzielę 27 listopada mija 12 rocznica śmierci Marcina Kubiaka - pierwszego starosty sochaczewskiego po 1989 roku. Msza święta w jego intencji będzie sprawowana w niedzielę o 8.00 w kościele parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie.


Marcin Kubiak był samorządowcem, jednym z twórców odrodzonego samorządu na ziemi sochaczewskiej. Mieszkał w Antoniewie, w gminie Nowa Sucha. W 1983 roku ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W latach 1990-1998 był w wójtem w gminie Nowa Sucha. W 1998 roku wygrał wybory do rady powiatu sochaczewskiego. Ze względu na niekwestionowany autorytet i doświadczenie samorządowe radni powierzyli mu funkcję starosty w kadencji 1998-2002r. Szybko zorganizował administrację powiatową. Nie tylko sprawnie zarządzał powiatem, ale potrafił znaleźć pieniądze na inwestycje. To wtedy powstały dwie nowe hale sportowe przy szkołach powiatowych, przeprowadzono termomodernizację szkół i innych budynków, wykonano nowoczesne ogrzewanie placówek powiatowych.


Marcin Kubiak był człowiekiem zasad. Dzięki swojej wiedzy i uczciwości cieszył się szacunkiem i autorytetem nie tylko wśród przyjaciół i współpracowników, ale i politycznych przeciwników.


Marcin Kubiak zmarł nagle 27 listopada 200 roku w wieku 47 lat, zostawił żonę i pięcioro dzieci. W ostatniej drodze żegnały go tłumy mieszkańców powiatu, współpracowników, kolegów i przyjaciół. Od tamtej pory w każdą rocznicę śmierci rodzina i przyjaciele modlą się w intencji śp. Marcina Kubiaka, składają kwiaty i zapalają znicze na jego grobie w Kozłowie Biskupim.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page