top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Pasaż rowerowy w Sochaczewie


Ścieżka rowerowa wzdłuż wąskotorówki w Sochaczewie coraz bliżej.


Spółka PKP S.A. przekaże nieużywane działki po rozebranych torach pod budowę trasy w Sochaczewie. Dziś podczas briefingu w Ministerstwie Aktywów Państwowych złożyliśmy na ręce burmistrza Piotra Osieckiego dokumenty w sprawie pierwszych terenów kolejowych od ul. Głowackiego do ul. Warszawskiej.


O ścieżkę rowerową przy wąskotorówce zabiegam od wielu lat. Kiedyś, jeszcze jako radny Sochaczewa – wspólnie z Januszem Szostakiem i Adamem Lemieszem - zbieraliśmy podpisy w tej sprawie. Pomysł poparło blisko 2 tysiące mieszkańców. Inicjatywę ponowiłem jako wiceminister w Kancelarii Premiera. Ruszyliśmy z pracami związanymi z dokumentacją. Udało się!


Nowoczesny i bezpieczny pasaż rowerowy wzdłuż torów wąskotorówki będzie atrakcyjnym miejscem dla całych rodzin, dla młodzieży i gości, którzy odwiedzą Sochaczew. Razem z burmistrzem Piotrem Osieckim chcemy, żeby ścieżka stanowiła szlak, którym rowerem będzie można przejechać z Muzeum Kolei Wąskotorowej do Chodakowa i Żelazowej Woli.


Przed nami jeszcze wiele pracy, ale dziś został wykonany bardzo ważny krok do stworzenia pasażu rowerowego w Sochaczewie.Comentários


bottom of page