top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Ruszyły zapisy Jubileuszowy Rajd

Przed nami XX jubileuszowa edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej. W sobotę 31 sierpnia chętni pojadą malowniczą, 40-kilometrową trasą wiodącą drogami powiatu sochaczewskiego do Starych Bud w gminie Młodzieszyn. Właśnie ruszyły zapisy!


Trasa będzie wiodła z Placu Kościuszki przez Rybno, Giżyce do Starych Bud, gdzie na wszystkich czekać będzie rodzinny piknik. Peleton uczestników wróci stamtąd przez Młodzieszyn, Żuków do Sochaczewa, na Plac Kościuszki. Głównym organizatorem rajdu jest Maciej Małecki, poseł na sejm RP wraz ze Stowarzyszeniem Odnowy Sochaczewa „Zamek” i burmistrzem Miasta Sochaczew. Wśród partnerów są: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Rowery od A-Z T.Krawczyk, Dragon Fight Club Sochaczew oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.

W tym roku przedsięwzięcie jest wyjątkowe. Otóż nie tylko jest to edycja jubileuszowa, ale odtąd nasz rajd będzie nosił imię Anny i Tadeusza Krawczyków. Tak uzgodniliśmy z rodziną państwa Krawczyków. Przypomnę, pani Ania Krawczyk zginęła tragicznie w maju tego roku. Niezwykle trudno wyobrazić sobie, że tegoroczny rajd odbędzie się już bez niej, osoby niezwykle życzliwej, skromnej, zawsze gotowej nieść pomoc i wsparcie, od której sam doświadczyłem wiele dobra. Zawsze mogliśmy na nią liczyć. Pani Ani wspierała nas, była dobrym duchem rajdu, wokół którego jednoczyła całą rodzinę patrona czyli śp. męża Tadeusza. Zanim uczestnicy pojadą w trasę, tuż przed startem 31 sierpnia, delegacja uda się na cmentarz przy ul. Traugutta w Sochaczewie, by złożyć kwiaty na grobie patronów Rajdu. Także w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 6.30 w parafii św. Wawrzyńca będzie sprawowana Msza święta w intencji patronów rajdu Anny i Tadeusza Krawczyków.

Rozpoczęły się już zapisy do udziału w rajdzie, potrwają one do 20 sierpnia br. Druki kart zgłoszeniowych można pobierać ze strony www. mosir.sochaczew.pl

Skan zgłoszenia można przesłać drogą elektroniczną na adres: rajd.zapisy@interia.pl lub na nr fax. 46 862-77-59, bądź dostarczyć oryginał do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Olimpijskiej 3. Karty będą również do pobrania w sekretariacie MOSiR.

Przypomnijmy, w rajdzie można wziąć udział indywidualnie lub grupowo (rodziny, przyjaciele, znajomi). Co istotne, osoby niepełnoletnie mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców bądź opiekunów, zaś dzieci do lat 14 uczestniczą wyłącznie pod opieką dorosłych.

Karty zgłoszeniowe do pobrania są pod linkiem:
Comments


bottom of page