top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Sochaczewskie obchody

Wzruszający film "Dama" o życiu śp. Marii Kaczyńskiej zgromadził liczną publiczność w Ostoi św. Dominika. Film w reż. Marii Dłużewskiej był wyświetlany w niedzielę 3 kwietnia w ramach obchodów VI rocznicy wciąż niewyjaśnionej katastrofy smoleńskiej. Uroczystości rozpoczęła Msza św. sprawowana w parafii św. Wawrzyńca.


Mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. prałat Piotr Żądło. Wierni, wśród nich władze powiatu i miasta, modlili się w intencji śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Marii Kaczyńskiej, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego - honorowego obywatela Sochaczewa, związanej z naszą ziemią senator Janiny Fetlińskiej i pozostałych ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Liturgia została uświetniona występem artystów Camerata Mazovia  organy Piotr Staniak, Magdy Niewiadomskiej-Franaszek, wiolonczela i Marty Niemira -skrzypce oraz śpiewem Jacka Ornafy.

Organizatorami uroczystości byli poseł Maciej Małecki i sochaczewski komitet Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Małecki poinformował o organizacji wyjazdu autokarowego na warszawskie uroczystości w niedzielę 10 kwietnia br. Zapisy i więcej informacji na temat wyjazdu z Sochaczewa i naszych gmin można uzyskać w biurze poselskim ul. Narutowicza 1a, tel. 791 87 57 57, mail: biuro@maciejmalecki.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page