top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Ukarani za posiadanie biletu

W czerwcu na trasie Warszawa – Skierniewice, gdy z dnia na dzień pasażerowie Kolei Mazowieckich byli karani za przejazd na podstawie biletu PKP Intercity. Do tej niebywałej sytuacji doszło mimo, że na tej trasie spółki Koleje Mazowieckie i PKP Intercity zawarły porozumienie o wzajemnym honorowaniu biletów z powodu remontu linii i związanych z tym ograniczeń ruchu.


Według informacji medialnych i przekazanych przez pasażerów powodem nakładania kar przez Koleje Mazowieckie na zaskoczonych podróżnych miało być wprowadzenie nowych taryf PKP Intercity bez wpisania ich do porozumienia z KM.


Z komunikatu PKP Intercity z dnia 16 czerwca 2015r. wynika, że ten przewoźnik również był zaskoczony działaniem Kolei Mazowieckich: Z wielkim niepokojem przyjmujemy informację, że nasi pasażerowie nie mogą liczyć na honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich. To wbrew zapisom umowy i dotychczasowym praktykom. Oczekujemy wyjaśnień naszego partnera i jak najszybszego podjęcia rozmów w celu rozwiązania tej sytuacji. Nie rozumiemy decyzji, która uderza w interesy osób codziennie dojeżdżających do pracy. W trosce o interesy pasażerów linii łódzkiej podtrzymujemy honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w naszych pociągach.


Przytaczam także internetowy komentarz jednego z pasażerów z dnia 26 czerwca 2015r. w sprawie zamieszania związanego z decyzją Kolei Mazowieckich: Przed chwilą skończyłem rozmawiać z KM. Niestety w tym tygodniu Zarząd Spółki KM nie zebrał się, a więc i decyzji wciąż brak. Jest na to szansa w przyszłym tygodniu.


Zwykli ludzie znowu stali się ofiarami sporu pomiędzy Kolejami Mazowieckimi a PKP Intercity. Brak porozumienia pomiędzy Kolejami Mazowieckimi i PKP Intercity nie zwalnia przewoźników z troski o podróżnych! W tej sprawie piszę do Marszałka Adam Struzika.
Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page