top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Wielki dzień Polfy Tarchomin

Wielki dzień dla Polfy Tarchomin i całej polskiej branży farmaceutycznej. Wraz z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz prezesem Polfy Tarchomin Jarosławem Królem miałem zaszczyt wziąć dziś udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego w Polsce i naszej części Europy nowoczesnego Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych na terenie Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa” S.A.


Budowa Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych podniesie bezpieczeństwo lekowe Polski i zmniejszy naszą zależność od importu. Jednym z filarów programu #PolskiŁad jest poprawa ochrony zdrowia Polaków, a ta inwestycja Polfy Tarchomin idzie właśnie w tym kierunku. Stworzenie nowego centrum onkologicznego to także wspieranie gospodarki opartej na wiedzy i wspieranie rozwoju polskiej nauki.


Już w 2023 roku rozpoczniemy masową produkcję leków onkologicznych i immunosupresyjnych, które dotychczas nie były wytwarzane w Polsce. Cieszę się, że mogę brać udział w tym wielkim przedsięwzięciu wraz ze wspaniałym Zespołem Polfy.Comments


bottom of page