top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Wracajcie z Tokio z tarczą

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego miałem zaszczyt wziąć udział w ceremonii ślubowania naszych olimpijczyków.

Z prezesem PKOL Andrzejem Kraśnickim, prezesami PKN Orlen Danielem Obajtkiem, i Totalizatora Sportowego Olgierdem Cieślikiem wręczyłem olimpijskie nominacje siatkarzom, pływakom i żeglarzom.

Życzyłem powodzenia naszym reprezentantom na igrzyska w Tokio i dziękowałem za to, że jednoczą Polaków pod Biało-Czerwoną flagą.

Wierzę mocno, że siatkarze przywiozą medal, daj Boże złoty, choć będzie to na pewno bardzo trudne. Kurek, Kubiak, Leon, Nowakowski, Drzyzga - każdy z olimpijskiej „12-tki” to prawdziwy gigant - dosłownie i w przenośni. A trener Vital Heynen to fachowiec na miarę legendarnego „Kata” Huberta Jerzego Wagnera.

Panowie życzę Wam, byście podążyli śladami jego złotej drużyny!

Cieszę się, że polski sport, przede wszystkim ten olimpijski, jest tak mocno wspieramy przez spółki Skarbu Państwa. Rocznie to nawet ponad 200 mln zł. Kapitał ma narodowość także i w tym przypadku.

Jeszcze raz dziękuję za wzruszenia i radość jakiej dostarczacie nam swoimi zwycięstwami i sportową walką, życzę powodzenia i trzymam kciuki. Wracajcie z Tokio z tarczą!Comentarios


bottom of page