top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Wspomnienie senator Janiny Fetlińskiej

W Niepokalanowie wspominaliśmy senator Janinę Fetlińską, która zginęła w Katastrofie Smoleńskiej. Modliliśmy się też w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Marii Kaczyńskiej i pozostałych ofiar tragedii smoleńskiej.


Mszy św przewodniczył ks prałat Piotr Grzywaczewski kanclerz kurii płockiej. Po Mszy św odczytałem specjalny list prezydenta Andrzeja Dudy i złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem ofiar Katastrofy Smoleńskiej.


Jak zawsze byli z nami najbliżsi dr Fetlińskiej: mąż Włodzimierz i syn Bartosz. Modlili się z nami też dr Rafał Zgorzelski współautor albumu „Janina Fetlińska. Pielęgniarka, społecznik, senator 1952-2010”, Krystyna Lenarczyk prezes Wspólnoty Żyrardowa i Bogdan Zieliński szef żyrardowskiej Solidarności.


Z oczywistych względów uroczystości były skromniejsze i mniej liczne niż zawsze. Tym bardziej dziękuję za wyrozumiałość i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.


Specjalne podziękowania dla gościnnych ojców franciszkanów w Niepokalanowie na czele z gwardianem o. dr Mariuszem Słowikiem, o. Janem Krzysztofem Oniszczukiem dyrektorem Wydawnictwa Niepokalanów, o. Stanisławem Piętką prezesem Rycerstwa Niepokalanej i bratem Jerzym Kozikowskim.


Podziękowania za sprawną organizację kieruję do Pawła Stobnickiego i Michała Orlińskiego dyrektora mojego biura poselskiego.Comments


bottom of page