top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Zasłużeni dla "Solidarności"

Dzięki tym ludziom żyjemy w wolnej Polsce. Działacze NSZZ Solidarność, o których ta wolna Polska często zapominała. Staramy się to naprawić.

Wczoraj w Żyrardowie miałem ogromną przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w uhonorowaniu zasłużonych ludzi Solidarności medalami 40-lecia związku. Oczywiście ze względu na pandemię, musiała to być uroczystość skromna, ale jakże była wzruszająca. Jestem dumny, że mogłem tym wspaniałym postaciom powiedzieć „Dziękuję”.

Od lat blisko współpracuję z żyrardowską Solidarnością. Wspólnie udało mam się zrealizować szereg inicjatyw dla miasta i jego dzielnych mieszkańców. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i dziękuję, za jak zawsze bardzo życzliwe przyjęcie, ludziom żyrardowskiej Solidarności na czele z tymi, którzy dziś otrzymali medale: Bogdan Zieliński, Krystyna Lenarczyk, Kazimierz Gajda, Danuta Heftman , Stanisław Gruszecki , Irena Burza , Tomasz Zubowicz , Maria Rubikowska , Tadeusz Pleban , Teresa Lefelt , Bogumil Sip , Hanna Nowak , Mieczysław Gabrylewicz.Comments


bottom of page