top of page

MACIEJ MAŁECKI

Jestem politykiem PiS, posłem na Sejm RP z okręgu płocko-ciechanowskiego i Przewodniczącym Sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. W Sejmie reprezentuję powiaty: Sochaczew, Płock, Żyrardów, Gostynin, Ciechanów, Mława, Płońsk, Przasnysz, Sierpc, Żuromin.

PiS i Zjednoczona prawica

Mandat poselski sprawuję od dwóch kadencji. W wyborach w 2011 r. otrzymałem 9 757 głosów,

w 2015 r. zdobyłem 18 671 głosów poparcia i drugi wynik w okręgu 16. W Sejmie VII i VIII kadencji pracowałem m.in.: w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa; Komisji Cyfryzacji, Innowacji

i Nowoczesnych Technologii. Wcześniej, przez ponad 13 lat byłem samorządowcem, radnym i cztery lata przewodniczącym Rady Miasta w Sochaczewie.

Od wielu lat jestem związany z prawicą. Byłem najmłodszym członkiem Porozumienia Centrum (od 1991r.) w dawnym województwie skierniewickim. Wspieram prawicowy projekt, który jest odpowiedzią na problemy i braki społeczne, a także potrzebę wzmocnienia państwa i jego instytucji.

W Sejmie i okręgu

Angażuję się w zmiany, które poprawiają finanse rodzin i wzmacniają naszą gospodarkę. Biorę udział w działaniach, których celem jest poprawa jakości życia w małych miejscowościach

i zrównoważony rozwój.

Głosowałem za 500 plus, podwyższeniem pensji minimalnej, projektami wsparcia seniorów Leki 75 plus, obniżeniem wieku emerytalnego i ustawami zwalczającymi mafię paliwową i podatkową.

W okręgu pomagam w przeprowadzaniu najbardziej potrzebnych i wyczekiwanych inwestycji takich jak pogłębianie Wisły na odcinku zagrożonym powodziami, budowa stadionu w Sochaczewie, remont torów kolejowych przebiegających przez płockie osiedle Radziwie, rewitalizacja parków, remont i budowa szkolnej infrastruktury (LO w Szymanowie, LO w Puszczy Mariańskiej), renowacja zabytków (Sanktuarium w Miedniewicach, klasztor w Przasnyszu), czy wiercenia geotermalne.

Partnerów do współpracy szukam w Warszawie i całej Polsce. Przykładem jest program Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. „Kadry dla przemysłu”, dzięki któremu szkoły techniczne z Sochaczewa nawiązały współpracę ze spółkami z Grupy ARP. To szansa dla młodych ludzi na zdobycie konkretnych umiejętności i staranie się w przyszłości o dobrą pracę i lepsze zarobki. Podobne programy udało się uruchomić także w powiecie żyrardowskim. Firmy takie jak PLL LOT objęły tu patronatem klasy LO w Puszczy Mariańskiej im. Czesława Tańskiego - pioniera polskiego lotnictwa.

Stawiam na współpracę. Samorządowców i przedstawicieli władzy lokalnej zachęcam do wspólnych działań, do zgody dla dobra realizowanych projektów.

W Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa

Jestem za odbudową potencjału polskich firm i rodzimego kapitału. Uważam, że powinniśmy wspierać krajowy biznes i naszą przedsiębiorczość, bo ta inwestycja nam się opłaca. Realizuję to

w konkretnych działaniach i w każdej podejmowanej przeze mnie aktywności. M.in.: podczas sprawowania funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w 2016 r., sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w latach 2016-2017 i obecnie jako Przewodniczący Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

Wspieram działania rządu dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polski i uniezależnienia się od jednego, rosyjskiego dostawcy. Kilka lat wcześniej byłem współautorem poprawki do ustawy

o zapasach paliw, która zapewnia bezpieczeństwo energetyczne polskiej gospodarce.

Pasja do historii i organizowania wydarzeń

Ukończyłem historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie (KUL), Samorządowe Studia Podyplomowe na KUL, Podyplomowe Studia Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej

w Warszawie (SGH), Zarządzanie Zasobami Pracy na SGH i Wykorzystywanie Środków Unijnych

w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Od lat działam społecznie organizując szereg akcji, imprez i wydarzeń historycznych, patriotycznych, turystycznych, sportowych. Wraz z grupą zapaleńców - cyklicznie organizujemy m.in.: Rodzinne Rajdy Rowerowe im. Tadeusza Krawczyka po Ziemi Sochaczewskiej, piłkarskie Turnieje Dzikich Drużyn. W różnych powiatach upamiętniamy polskich bohaterów, w tym Żołnierzy Wyklętych. Organizujemy koncerty, konkursy wiedzy, murale, tablice pamiątkowe, spotkania, wykłady, promocje wartościowych publikacji.

bottom of page