top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Akcja dla Sudanu: Hektolitry życia

Sochaczewianie podarowali Sudanowi 7500 hektolitrów wody, innymi słowy wybudowali w ponad 6% jedną studnię dla mieszkańców afrykańskiego państwa. To piękny wyraz naszej troski o ludzi potrzebujących.


W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewałem się tak dobrego wyniku akcji „Makulatura na misje. Podaruj kubek wody dla Afryki”. Przez kilka dni w dwóch parafiach zebraliśmy ponad 10 ton za około 2.800 złotych. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na budowę studni w wyniszczonym wojnami Sudanie Południowym.


Przypomnę, że w czwartek 22 listopada przy parafiach św. Wawrzyńca w Sochaczewie i św. Józefa Robotnika w Chodakowie stanęły kontenery na makulaturę. Tym samym Sochaczew dołączył do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody. Koszt budowy studni to około 45 tysięcy złotych.


Przed startem ocenialiśmy, że sukcesem będzie zebranie 4 ton czyli około 1.000 zł. Okazało się, że nie doceniliśmy mieszkańców Sochaczewa. Kontenery zapełniały się w oczach. Musieliśmy zamówić dodatkowy – trzeci kontener. Bardzo się przydał, także do przeładowania części makulatury z wypełnionych, bo podnośnik samochodu nie był w stanie ich poradzić.


Dziękuję wszystkim, którzy tak ochoczo włączyli się w naszą akcję. Szczególne podziękowania kieruję do księdza Piotra Żądło proboszcza parafii św. Wawrzyńca i ks. Józefa Staszewskiego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika. Dziękuję wolontariuszom, którzy rozdawali ulotki promując naszą akcję, patronom medialnym Expressowi Sochaczewskiemu i Ziemi Sochaczewskiej. Dziękuję Dariuszowi Stachlewskiemu, Łukaszowi Gołębiowskiemu i Rafałowi Gołębiowskiemu za koordynację akcji. Kolejna zbiórka już za kilka miesięcy. Już dziś zacznijmy odkładanie gazet i niepotrzebnych papierów.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page