top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Bitwa o kolej: Centralna konferencja

Dziś na Centralnym w Warszawie zrobiłem konferencję prasową w obronie połączeń do Sochaczewa. Zaprosiłem dziennikarzy na peron trzeci na pożegnanie pociągu Lubuszanin. Chciałem, żeby na własne oczy zobaczyli, ilu KLIENTÓW traci PKP Intercity przez kasowanie dochodowych połączeń.Pociągiem tym miesięcznie wracało 4 tysiące mieszkańców Sochaczewa i Łowicza. Niestety, dla ministra Nowaka i PKP nie ma znaczenia, że tylu ludzi traci szybki powrót do domu, a PKP traci rocznie 1 mln zł z biletów.


Na konferencji przedstawiłem sytuację mieszkańców Sochaczewa, którzy pracują i uczą się w Warszawie. Wyjaśniłem, ile czasu dojeżdża się pospiesznym a ile osobowym. Jakie panują w nich warunki. Opisałem skandal z brakiem wspólnych biletów, przez co ludzie nie mogą np. wrócić do Sochaczewa pospiesznym Przewozów Regionalnych o 16.08. Swoje zdanie wyrażali teżpodróżni. Konferencji towarzyszyły transparenty: "Pożegnanie pociągu" i "Oddajcie pociągi. Zabierzcie Nowaka!". Z niewiadomych powodów konferencji towarzyszyły też wzmocnione patrole policji, a w Sochaczewie na peronie przywitał nas oddział Straży Ochrony Kolei.


Wygląda na to, że minister Nowak i PKP osiągnęli jakiś sukces. Minister, bo zamiast naszego pociągu o 16.00 będzie pospieszny do jego Trójmiasta. PKP bo nowy rozkład zdążyli ogłosić przed wejściem w życie. Nie zauważyli tylko, że pasażer został na peronie...


Dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Dziękuję radnemu Sylwestrowi Kaczmarkowi, który specjalnie przyjechał do Warszawy, aby pomóc w obronie pociągów.


Działamy dalej. Przed nami kolejne inicjatywy w obronie naszych połączeń.


コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page