top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Bitwa o kolej: Pierwsze Wasze podpisy

Bronimy połączeń kolejowych Sochaczew – Warszawa. Dziś od 5 do 8.30 rano przed sochaczewskim dworcem wraz z burmistrzem Piotrem Osieckim zbieraliśmy podpisy przeciw likwidacji połączeń w godzinach szczytu (np. pociągów o 16.00 i 16.36 z W-wy do Sochaczewa).

Minister Transportu Nowak i PKP tydzień temu ogłosili w programie Twoja Kolej, że „pasażer jest najważniejszy” i że „wszystkie projekty będą konsultowane z podróżnymi”. Mają tupet, bo jednocześnie od 9 grudnia kasują nam najbardziej popularne połączenia pospieszne. Każdego dnia korzysta z nich kilkuset pasażerów. Akurat tego pomysłu nie skonsultowali z mieszkańcami Sochaczewa. Dlatego robimy to za nich.


Do piątku, codziennie od 5 do 8.30 rano, będziemy przed dworcem w Sochaczewie. Tylko dziś zebraliśmy kilkaset podpisów. Cieszymy się, że chętnie wspieracie akcję. W poniedziałkowy, jakże trudny poranek znaleźliście chwilę, żeby zatrzymać się, porozmawiać i złożyć podpis. Ci, którzy naprawdę bardzo spieszyli się, „złożyli obietnicę”, że jutro wstaną pięć minut wcześniej :) Dziękujemy za każdy Państwa podpis. Do zobaczenia!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page