top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Bitwa o kolej:Składamy podpisy w obronie połączeń kolejowych

PKP Intercity kasuje najbardziej popularne połączenia z Warszawy do Sochaczewa. Od 9 grudnia nie będzie już pociągów o 16.00 i 16.36 z Warszawy Centralnej. Trudniej będzie też dostać się z Sochaczewa do Warszawy, zwłaszcza w godzinach porannych. Z niezrozumiałych powodów PKP likwiduje pociągi w godzinach szczytu, kiedy najwięcej klientów - bo pasażerowie są KLIENTAMI, chce korzystać z usług przewoźnika. Rano do pracy, szkoły, lekarza. Po południu powrót do domu.


Na te pociągi czekają tłumy w Warszawie Centralnej i Zachodniej. W czwartek i piątek trudno znaleźć nawet miejsce stojące na korytarzu. Peron na Centralnej wygląda jak w wakacje, gdy ludzie ruszają nad morze i w góry. W Sochaczewie wysiada co najmniej 150 osób. Podobna liczba w Łowiczu. Ale zarząd PKP Intercity ma to gdzieś. Bo jakiś pan z drugim panem ustalili zza biurka w Warszawie, że tych pociągów nie będzie w Sochaczewie.


Żeby było bezczelniej pociągi kasują nam akurat w dniach, gdy minister Nowak (tak, tak ten "prawdomówny" od budowy autostrad) szumnie ogłasza nową jakość na kolei. Nowy program "Twoja kolej" (tak to nazwali) wprowadzają by: "podroż koleją ponownie stała się przyjemnością". Na dodatek od dziś najważniejszy ma być pasażer, a zarząd PKP zapewnił: "Co najważniejsze, wszystkie projekty będą konsultowane z Wami – Pasażerami, ponieważ to dla Was zmieniamy Grupę PKP.”


Szanowni pasażerowie z Sochaczewa: Czy ktoś z PKP konsultował likwidację najlepszych połączeń? Czy ktoś w PKP policzył ile osób wysiada w Sochaczewie i Łowiczu? Jaką logiką kierowali się rezygnując z setek KLIENTÓW? Te pytania zadaję prezesowi PKP Intercity Januszowi Malinowskiemu. Zadam je też ministrowi Nowakowi. Ale nie łudzę się, że logiczne argumenty zadziałają. Tak samo jak w przypadku obrony sądu potrzebna jest Wasza pomoc. Najpierw podpisy. Razem z burmistrzem Piotrem Osieckim rozpoczynamy akcję zbierania podpisów w obronie naszych pociągów. Start w poniedziałek 26 listopada przed sochaczewskim dworcem. Od 5.00 do 8.30 rano. Podpisy będzie można złożyć też w moim biurze poselskim. Są osoby, które już zaczęły zbiórkę. To bardzo dobrze, liczy się każda pomoc i inicjatywa.Niezależnie od tego podejmuję inne kroki w obronie naszych połączeń. Proszę przekazujcie te informacje swoim znajomym. Nawet jeśli ktoś nie korzysta z kolei codziennie to zawsze może potrzebować dostać się do Warszawy, a potem wrócić do Sochaczewa w cywilizowany sposób.


Na bieżąco będę informował o kolejnych działaniach. Poniżej list z pytaniami do Prezesa PKP Intercity.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page