top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Boisko w Puszczy Mariańskiej z dofinansowaniem

Mamy wsparcie z budżetu państwa dla powiatu żyrardowskiego budowę boiska w Puszczy Mariańskiej. Dziś w Urzędzie wojewódzkim wojewoda Zdzisław Sipiera i starosta Wojciech Szustakiewicz podpisali umowę o dotacji 200 tys. zł na boisko wielofunkcyjne przy LO im. Czesława Tańskiego. Cieszę się, że mogłem pomóc w tej ważnej dla mieszkańców Ziemi Żyrardowskiej sprawie.

Umowę przekazania dotacji podpisali 5 lipca w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie wojewoda Zdzisław Sipiera, starostowie Wojciech Szustakiewicz i Grzegorz Dobrowolski oraz skarbnik Edyta Fedorowicz.

Sejm 11 stycznia uchwalił ustawę budżetową uwzględniającą poprawkę nr 369 zgłoszoną przeze mnie polegająca na zwiększeniu wydatków w części 85/14 – województwo mazowieckie rezerwy ogólnej i celowej (rozdz. 75818) z zapisem „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy LO im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej (200 tys. zł)”. Obsługą i rozliczeniem zajmie się Biuro Rozwoju i Inwestycji Urzędu Wojewódzkiego oraz Wydział Oświaty żyrardowskiego starostwa. Wsparcie to odciąży budżet powiatu żyrardowskiego.

Podczas podpisywania umowy starosta Wojciech Szustakiewicz przypomniał, że puszczańskie liceum w zeszłym roku rozpoczęło współpracę ze spółką Skarbu Państwa Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Pod patronatem firmy powstała klasa stewardess i obsługi ruchu naziemnego. Szkoła była współorganizatorem niezwykle oryginalnej wystawy w „88 lat dookoła świata. Historia PLL LOT” eksponowanej w Muzeum Mazowsza Zachodniego, organizatorem Pikniku Lotniczego. Wszystko to sprawia, że powiatowa placówka jest w stanie zaoferować najwyższą jakość edukacji.

Budowa boiska kosztowała będzie blisko 2,2 mln złotych. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na listopad 2018 r., jednak wszystko wskazuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się na nowym obiekcie.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page