top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych rozstrzygnięty

Zwyciężył Jakub Zarzyński z Gimnazjum w Młodzieszynie (nauczyciel Marek Orzechowski). Drugie miejsce wywalczyła Anna Rokicka LO im. F. Chopina w Sochaczewie (nauczyciel Krzysztof Jędrysiak). Trzecie miejsce zdobyła Paulina Rosa z Gimnazjum w Teresinie, a wyróżnienie Natalia Kozłowska z Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie.
Emocji było sporo, zwłaszcza podczas części ustnej. A pytania do łatwych nie należały.... W jury miałem przyjemność pracować z Małgorzatą Stępień, dr Bogusławem Kwiatkowskim i radnym Jakubem Wojewodą. Gratuluję wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 marca o 11.30 w Kinie Mazowsze w Sochaczewie, przed projekcją filmu "Historia Roja" (projekcja dla szkół o 12.00, projekcja otwarta dla wszystkich o 18.00).


Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Anna Rokicka zdobywczyni II miejsca to prawnuczka żołnierza AK z Iłowa śp. ppor. Stanisława Tomaszewskiego "Młokos". Stanisław Tomaszewski zapisał piękną kartę w walce z Niemcami. Po zajęciu Sochaczewa przez Rosjan nie złożył broni i walczył z komunistami. Za miłość do Ojczyzny był więziony i torturowany w UB w Sochaczewie i w Warszawie przy ul. 11 Listopada. Zawsze będę szczycił się tym, że zaliczałem się do przyjaciół Pana Stasia.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page