top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Kontrakt za 50 mln

Sochaczewski ENERGOP z historycznym kontraktem wartym ponad 50 milionów złotych.
ENERGOP – firma z mojego rodzinnego Sochaczewa weźmie udział w wielkim, wartym ponad miliard złotych projekcie PKN ORLEN pn. Budowa Instalacji Visbreakingu (VBU) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, która powstanie na terenie głównego zakładu produkcyjnego w Płocku.


ENERGOP – dzięki umowie z firmą IDS-BUD S.A., jako podwykonawca, zajmie się prefabrykacją 650 ton rurociągów oraz montażem 730 ton rurociągów. Wartość umowy dla ENERGOP-u to 50 milionów złotych netto. Prace zostaną wykonane w latach 2021-2022.


Dla sochaczewskiej firmy to jeden z największych kontraktów w historii, który pozwala myśleć o stabilnym rozwoju, nie tylko utrzymaniu, ale i zwiększeniu zatrudnienia. Dla miasta i regionu to podatki i praca dla mieszkańców.


Bardzo się cieszę, że ENERGOP będzie pracował dla największej polskiej firmy, że będzie beneficjentem wielkiego rozwoju i sukcesu, jaki odnosi nasz narodowy czempion. PKN ORLEN notuje w ostatnich latach rekordowe zyski na poziomie ponad 26 mld złotych. Koncern staje się kołem zamachowym polskiej gospodarki.


Taki jest pomysł na wszystkie spółki Skarbu Państwa jakie nadzorujemy w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Kapitał ma narodowość. Rozwijając polskie firmy, stwarzając im możliwość inwestowania, ekspansji, innowacyjności z czego korzystają kolejne polskie formy. Dbamy nie tylko o to co teraz, ale także o przyszłe pokolenia.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


bottom of page