top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

LOT przejął Condor Flugdienst

Polska Grupa Lotnicza (w jej składzie PLL LOT), którą nadzoruję w Ministerstwie Aktywów Państwowych właśnie przejęła najpopularniejszą niemiecką wakacyjną linię lotniczą Condor Flugdienst.

Dziś w Niemczech została podpisana umowa na tę transakcję. Condor ma 60 samolotów, operuje na blisko 90 trasach na świecie, rocznie przewozi 9,4 mln pasażerów i ma 22% udziału w niemieckim rynku. Polski LOT i Condor wspólnie utworzą jedną z najsilniejszych grup lotniczych w Europie. Inwestycję wsparło konsorcjum polskich instytucji finansowych: Pekao SA, PKO BP i PZU. Gratuluję zarządowi na czele z prezesem Rafałem Milczarski i radzie nadzorczej PGL na czele z Marcinem Izdebskim. Negocjacje i przygotowania do transakcji trwały wiele tygodni. Dziękuję też świetnemu zespołowi pracowników Kancelarii Premiera i Ministerstwa Aktywów Państwowych za wiele tygodni intensywnej pracy przy tej transakcji.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Коментарі


bottom of page