top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Mafia paliwowa w odwrocie

Czas rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, te 8 lat (2007-2015) to był złoty czas dla wszelkiej maści gangsterów paliwowych, gangsterów podatkowych. Rządzący albo nie widzieli, którędy uciekają publiczne pieniądze z naszej gospodarki, albo nie chcieli widzieć.


Wtedy, kiedy brakowało pieniędzy, kiedy był wielki deficyt budżetowy, receptą na to dla poprzedniego rządu było podnoszenie podatków Polakom albo podnoszenie wieku emerytalnego, skazywanie Polaków na prace do 67 roku życia.


Do Polski z zachodniej granicy, z Niemiec, wjeżdżało dziennie od 500 do 750 autocystern z paliwem. To był też model okradania polskiego państwa. Po wprowadzeniu pakietu paliwowego, po wprowadzeniu pakietu transportowego, nagle ta liczba cystern maleje do 150. Część przewoźników po prostu zawraca cysterny z naszej granicy. W tym czasie nagle, z miesiąca na miesiąc, o 20 proc. więcej obrotów notują Orlen, Lotos czy Operator Logistyczny Paliw Płynnych. To nie są żadne symulacje – to są fakty, to jest to, co zadziało się w ostatnich kilkunastu miesiącach dzięki zdecydowanym działaniom rządu pani premier Beaty Szydło.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page