top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Makulatura na misje - Gostynin dla Sudanu

Gostynin włącza się w ogólnopolską akcję "Makulaturą na misje. Podaruj kubek wody dla Afryki". Od poniedziałku 2 grudnia przed kościołem parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie stanie kontener na makulaturę. Będzie stał cały miesiąc, aż do 31 grudnia. Dochód z zebranej makulatury będzie przekazany na budowę studni w Sudanie Południowym.


Powstałe 9 lipca 2011r. nowe państwo - SUDAN POŁUDNIOWY - potrzebuje różnorodnego wsparcia. Wyniszczony przez długoletnie wojny, należy do najbiedniejszych na świecie. Co gorsza na skutek klęski suszy, mieszkańcy są w katastrofalnej sytuacji. Ponieważ jest to kraj chrześcijański - chrześcijanie winni pośpieszyć z serdeczną pomocą swoim braciom w wierze. Przypomina to sytuację nowej rodziny, kiedy to na weselu goście przekazują młodym różne podarki. Podobnie jest i w tej sytuacji. Takim podarkiem mogą być studnie. Koszt budowy jednej studni wynosi ok. 45 tys. zł. Jeden kilogram makulatury to 75 litrów wody w Sudanie.


Zachęcam do zrobienia porządków w piwnicach, komórkach, garażach. Może od lat leżą tam papiery, z którymi nie mamy co zrobić? Może przez ostatnie miesiące uzbierał się cały stos gazet? Nasz niewielki wysiłek będzie wielką pomocą dla najbiedniejszych.


Akcję prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział Łódzki. Koordynacją zajmuje się Biuro Poselskie posła Macieja Małeckiego - kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">biuro@maciejmalecki.pl. Przed kościołem po niedzielnej Mszy św. można będzie otrzymać ulotkę, która zawiera więcej informacji.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page