top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Mazowieckie standardy podróżowania

Od trzech lat podróżni z Żyrardowa i Sochaczewa są pozbawieni możliwości korzystania z tych samych biletów kolejowych w pociągach podległych Marszałkowi Kolei Mazowieckich i PKP Intercity podlegających Ministrowi Infrastruktury.


Spółki te zaprzestały wzajemnego honorowania biletów okresowych od dnia 1 lipca 2012 r. Tą decyzją uderzyły w zwykłych podróżnych i sprawiły dodatkową uciążliwość ludziom, którzy muszą codziennie dojeżdżać do pracy lub szkoły.


Od trzech lat zwracam uwagę na ten problem, apelując do przewoźników i ich właścicieli o wprowadzenie rozwiązań przyjaznych dla pasażerów. Niestety, wspólnego biletu nie ma od trzech lat, a koszty ponoszą zwykli podróżni. Taka sytuacja jest niezrozumiała w XXI wieku, gdy jedna karta płatnicza i jeden telefon pozwalają na płatności i rozmowy na całym świecie, a poszczególni operatorzy potrafią dokonać między sobą rozliczeń znacznie bardziej skomplikowanych niż bilet na pociąg na tej samej trasie.


Spór pomiędzy Kolejami Mazowieckimi a PKP Intercity nie może odbywać się kosztem zwykłych ludzi. Brak nie zwalnia przewoźników z troski o podróżnych. Dlatego kolejny raz apeluję o wprowadzenie rozwiązań przyjaznych dla pasażerów. Dostrzegając spór i problem z komunikacją Mazowieckimi i PKP Intercity zgłaszam propozycję mediacji w sprawie wspólnych biletów. Stosowne pismo skierowałem już do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page