top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Mija 13 lat od śmierci Filipa Adwenta

W sobotę 16 czerwca 2018 roku w Niepokalanowie odbędą się ogólnopolskie obchody XIII ROCZNICY TRAGICZNEJ ŚMIERCI dra FILIPA ADWENTA, Jego rodziców Jeanne i Stanisława oraz córki Marii. W obchodach uczestniczyć będą wdowa Alicja Adwent, córka Helena i syn Aleksy. Stańmy przed Ołtarzem Pańskim i dajmy wyraz naszej pamięci o oddanym Bogu, Polsce i bliźnim życiu Filipa Adwenta. Osoby, które nie mogą przybyć do Niepokalanowa, prosimy o duchową łączność w modlitwie.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

11:00 Bazylika w Niepokalanowie

Msza Święta w intencji śp. dra Filipa Adwenta, Jego rodziców Jeanne i Stanisława oraz córki Marii; główny celebrans: J.E. Ksiądz Biskup dr Antoni Pacyfik Dydycz OFMTCap.

Oprawę muzyczną zapewnią artyści scen polskich: Antonina Kierus (alt), Ryszard Bacciarelli (aktor),

Ryszard Morka (bas), Tomasz Czapliński (baryton), Paweł Ambroziak (organy).

12:15 Sala św. Bonawentury

Wspomnienia o śp. dr. Filipie Adwencie: ks. prał. Józef Roman Maj - „Prawdziwa Polska jest w sercach Polaków”, prof. dr hab. Wiesław Nowakowski - „Wspomnienie o Filipie Adwencie w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”, inż. Marek Idziak - „Filip Adwent a patriotyzm”.

Eliza Banasik i Jakub Mędrzycki - koncert patriotyczny

Poczęstunek dla GościOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page