top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Msza Św. w intencji Filipa Adwenta

W sobotę w Niepokalanowie modliliśmy się w intencji dr. Filipa Adwenta, polskiego europosła, który zmarł w 2005 w tragicznym wypadku, gdy nadjeżdżający z przeciwka tir zmiażdżył auto, w którym jechał razem z rodzicami i córką Marią.


Dr Filip Adwent całym swoim życiem służył Polsce. W czasie niewoli komunizmu organizował pomoc dla polskich szpitali. To dzięki Jego determinacji z Francji jechały transporty ze sprzętem medycznym i lekarstwami.


Mimo, że urodził się i wychował we Francji, Filip Adwent zawsze czuł się Polakiem i był dumny ze swojej dalekiej Ojczyzny. Swoją wiedzę, kompetencje i liczne kontakty wykorzystywał w pracy dla Polski. Opowiadał się za Europą ojczyzn opartą o wartości chrześcijańskie. Sprzeciwiał się sytuacji, w której silniejsze kraje wykorzystują słabsze. Chciał Polski silnej patriotyzmem i wiarą w Boga.


Dziękuję za tak liczną Państwa obecność, rozmowy o Polsce i troskę o sprawy Ojczyzny. Cieszę się, że była z nami dr Alicja Adwent, wdowa po śp. Filipie Adwencie.


Przestrogi Filipa Adwenta sprzed 20 lat dla Polski i Europy są dziś niezwykle aktualne.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comentarios


bottom of page