top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Mszczonowskie murale

Chwała polskim bohaterom! W Mszczonowie odsłoniliśmy mural ku czci żołnierzy 31.Pułku Strzelców Kaniowskich bohaterów Bitwy Mszczonowskiej z Września 1939 r. Oto dzieło Rafała Roskowińskiego twórcy Gdańskiej Szkoły Muralu. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam oddać cześć obrońcom Ojczyzny. Szczególne podziękowania dla Krystyna Lenarczyk, Adam Lemiesz, Grzegorza Kurka burmistrza Mszczonowa i Beacie Sznajder dyr GCI Mszczonów, Dyrekcji, Pracownikom i Uczniom LO i SP w Mszczonowie oraz żołnierzom 37. Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Przeciwpowietrznej.

Jednak to nie wszystkie atrakcje. W ramach tego przedsięwzięcia w mszczonowskim liceum prowadzone były artystyczne warsztaty z grafiki muralowej. Dr Rafał Roskowiński artysta plastyk, twórca mszczonowskiego muralu, uczył młodzież jak zrobić dobre dzieło. Spotkania miały wymiar praktyczny, bowiem przygotowane zostały szablony. Także 18 września uczniowie pomalowali na wysokość dwóch metrów jedną ze ścian Liceum Ogólnokształcącego. Tak powstał mini mural z motywami Września ’39. Zapraszam do obejrzenia.

Był to wyjątkowo patriotyczny dzień w Mszczonowie. Tego samego dnia o godz. 15.00 odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Mszczonowie wernisaż oficjalnej wystawy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "W drodze do niepodległości". Brawo Mszczonów!

Na odsłonięcie murali zaprosili Państwa organizatorzy: Maciej Małecki Poseł na Sejm RP, Józef Grzegorz Kurek Burmistrz Mszczonowa, Krystyna Lenarczyk Prezes Wspólnoty Żyrardowa.


Comments


bottom of page