top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Nord Stream 2 jest przedsięwzięciem politycznym.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się w najbliższą sobotę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Wydarzenie będzie miało miejsce w podberlińskiej rezydencji niemieckiego rządu, Pałacu Meseberg.

Rozmowy, jakie ma odbyć Władimir Putin z niemiecką kanclerz, będą dotyczyły m.in. wojny w Syrii i sytuacji na wschodzie Ukrainy. Oprócz tego tematem spotkania ma być również budowa gazociągu Nord Stream 2.

Rozwiązaniem problemu Nord Stream 2 jest przyspieszenie prac nad dyrektywą gazową       i objęcie tego gazociągu trzecim pakietem energetycznym. Wtedy możemy powiedzieć: „sprawdzam” – czy ten projekt jest rzeczywiście – jak mówią jego autorzy po stronach niemieckiej i rosyjskiej – projektem biznesowym. W mojej ocenie nie jest takim projektem. To przedsięwzięcie jest polityczne. Gdyby gazociąg Nord Stream 2 musiał spełniać takie wymagania, jak wszystkie gazociągi biegnące na terenie krajów unijnych, wtedy nie zostałby zbudowany.


Więcej czytaj: http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-sobote-spotkanie-a-merkel-i-w-putina/

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page