top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Projekcje filmowe:Kto wygra mecz?

„Wiesz co robi ten stadion? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest stadion na skalę naszych możliwości. My tym stadionem otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”.


Brzmi bardzo znajomo :)? Parafraza tekstu Stanisława Barei z „Misia” robi w necie oszałamiającą karierę. Lata mijają, a absurdy dnia codziennego wciąż takie same. Wspólnie Klubem Gazety Polskiej w Sochaczewie zapraszam na film "Kto wygra mecz...". Film można obejrzeć podczas kilku projekcji. W niedzielę 28 października: w Młodzieszynie - sala katechetyczna przy kościele o 13.00, w Brochowie - remiza OSP o 16.00 i w Iłowie w sali katechetycznej przy kościele o 18.00. Projekcja w Sochaczewie w poniedziałek 29 października o 19.00 w Ostoi św. Dominika przy parafii św. Wawrzyńca. 

 

"Kto wygra mecz..." w reżyserii Tadeusza Śmiarowskiego z przymrużeniem oka przedstawia propagandę przed Euro 2012 i krajobraz po imprezie. Film porusza też sprawę Stadionu Narodowego - jednego z najdroższych obiektów na świecie, na którym w razie opadów nie można otworzyć dachu bo... pada deszcz. Temat problemów z "Narodowym" - w filmie porównanym do słynnego "Misia" Stanisława Barei - jest wyjątkowo na czasie po meczu z Anglią. Film trwa 50 minut. Na każdy seans wstęp wolny.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page