top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Rodzinna tradycja wycieczek rowerowych

Sochaczewski Rodzinny Rajd Rowerowy z każdym rokiem przyciąga coraz więcej amatorów turystyki rowerowej. Sława imprezy już dawno przekroczyła granice powiatu sochaczewskiego.


Od wielu lat na starcie stają cykliści z Żyrardowa, Skierniewic, Łowicza, Płocka, Warszaw. Mimo, że tego typu imprez organizowanych jest coraz więcej, sochaczewskie wydarzenie ma niepowtarzalny klimat.


Sukces rajdu zawdzięczamy przede wszystkim samym uczestnikom. Życzliwość, niezwykle kulturalne zachowanie, dbanie o bezpieczeństwo, szacunek dla przyrody sprawiają, że każdy czuje się dobrze. Faktycznie tak jest. Organizatorom zależy bardzo na tym, aby ten czas wypełniony był radością przebywania ze sobą w gronie rodziny, czy w grupach przyjaciół. Delektujemy się wypoczynkiem, a relaksacyjne tempo, które narzucają komandorzy Rajdu pozwala przebyć całą trasę nawet sześciolatkowi.  Warto przy tej okazji zauważyć, że te osoby, które rozpoczynały przygodę z Rajdem mając właśnie 6 – 7 lat, teraz mają 23 – 24 lata. Trudno w to uwierzyć, ale tak jest. Widać to zwłaszcza, kiedy przygląda się archiwalne zdjęcia. Przez siedemnaście lat rodziny powiększyły się o kolejne dzieci, a czasem nawet o wnuki. Stali uczestnicy często podkreślają, że udział w wycieczce rowerowej jest tym lepszym, im większa rodzina jedzie. Dla niektórych jest to prostu rodzinna tradycja. Naprawdę warto rozpocząć tę tradycję, jeżeli oczywiście ktoś jeszcze nie spróbował swoich sił w Rodzinny Rajdzie Rowerowym.


Impreza odbędzie się w sobotę 20 sierpnia na trasie Sochaczew – Miszory - Sochaczew.


W tym roku zgłoszenia są przyjmowane do 10 sierpnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Sochaczewie.


Szczegółowe informacje na temat udziału w rajdzie i regulamin rajdu można uzyskać na stronie internetowej maciejmalecki.pl, Sochaczew.pl, mosir.sochaczew.pl pod nr tel. (46) 862-77-59.


Na potrzeby rajdu został też utworzony specjalny adres mailowy: rajd.zapisy@interia.pl


Osoby niepełnoletnie mogą zostać zapisane tylko przez rodziców lub dorosłych opiekunów.


Rajd jest organizowany przez Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek”, posła Macieja Małeckiego, burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego, przy współpracy Anny Krawczyk, MOSiR Sochaczew i wójta gminy Brochów Piotra Szymańskiego.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page