top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Tarcza dla Polski

Trzy miliony 200 tysięcy złotych – tyle jest warte rządowe wsparcie dla miasta Żyrardów, które realizuje projekt Centrum Usług Społecznych.


Od początku wspieram to zadanie. We wtorek kolejny raz odwiedziłem Żyrardów. Towarzyszyłem minister rodziny Marlenie Maląg. Byli z nami minister Łukasz Szumowski i wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.


Z prezydentem Żyrardowa Krzysztofem Chrzanowskim rozmawialiśmy nie tylko o mieście, ale szerzej o projektach społecznych i wsparciu dla samorządów zwłaszcza mniejszych miejscowości. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku stawia bowiem na równomierny rozwój Polski. Wspiera nie tylko wielkie metropolie, jak robili to nasi poprzednicy, ale wszystkie miasta, miasteczka i wsie. Dla nas nie ma Polski B. Wszystkie samorządy są tak samo ważne.


Do polskich rodzin trafiło już 135 mld zł w ramach programu 500 Plus, w tym roku na programy społeczne przeznaczymy 80 mld zł. Na ratowanie miejsc pracy w pandemii przeznaczonych zostało już 192 mld zł w ramach tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej. M.in. żyrardowska Aqua sp. o.o. otrzymała 900.000 zł.


Taki jest nasz pomysł na Polskę, która jest solidarna, taka sama dla wszystkich, w której wszyscy czują się ważni, docenieni i mogą liczyć na wsparcie Państwa Polskiego.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


bottom of page