top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Wspólnych biletów nadal brak

Mija półtora roku, a nadal oddzielne bilety okresowe na przejazdy koleją utrudniają Ci życie? Niestety, nie mam dobrych wiadomości. Koleje Mazowieckie i PKP Intercity nadal nie mogą dojść do porozumienia o honorowaniu wspólnych biletów okresowych, a Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej ciągle nie zajmuje konkretnego stanowiska.


Interweniowałem u obu przewoźników. Problem jednak istnieje, a poza deklaracjami do rozmów, nic nie zmieniło się. Złożone interpelacje do ministra Nowaka (byłego ministra) nie obudziły urzędników. No może poza tym, że w piśmie do mnie z 25 października Ministerstwo podkreśliło, iż „jest zainteresowane wprowadzaniem ułatwień dla podróżnych w nabywaniu biletów”. I na tym koniec.


Wracam do sedna sprawy. Dzisiaj KM i PKP Intercity zdają się zauważać dobre strony wspólnych taryf, skoro niedawno doszły do cząstkowego porozumienia i ustaliły, że w okresie od 7 listopada do 14 grudnia 2013 r. ( w związku z uciążliwościami wynikającymi z remontu stacji w Żyrardowie) na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice będą honorowane wzajemne bilety . Niestety, porozumienie ma charakter tymczasowy, a przecież podróżni oczekują faktycznej zmiany ułatwiającej codzienne życie. Czy Ministerstwo pracuje nad tym tematem, czy spółki kolejowe usiadły do rozmów? Te pytania stawiam w interpelacji.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page