top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Wycieczka do Parlamentu Europejskiego w konkursie „Gdzie są kwiaty z tamtych lat …”

Muzeum Mazowsza Zachodniego wraz ze Światowym Związkiem Armii Krajowej organizuje III Ponadgimnazjalny Konkurs Historyczny „Gdzie są kwiaty z tamtych lat? Wiedza o Armii Krajowej i Szarych Szeregach”. Tematyka konkursu nawiązuje do pięknych, ale również tragicznych kart polskiej historii. Przede wszystkim ma na celu pobudzić zainteresowania młodego pokolenia walką Polaków o niepodległość podczas II wojny Światowej, zainspirować i zachęcić młodzież do podjęcia samodzielnych badań nad historią swojej rodziny, środowiskiem związanym z miejscem zamieszkania.


Z największą przyjemnością, ale nade wszystko z dumą przyjąłem propozycję objęcia patronatem przeprowadzanego przez Muzeum Mazowsza Zachodniego Konkursu. Jest do dla mnie zaszczyt oraz satysfakcja z udziału w pracy z młodzieżą, a przecież kultywowanie wartości i ideałów żołnierzy Państwa Podziemnego kształtuje postawy patriotyczne, tak ważne w dzisiejszych czasach. Inicjatywy podejmowane przez żyrardowskie Muzeum pokazują, jak ważna jest historia zarówno w edukacji szkolnej, jak też w rozwoju młodych ludzi. Wiem, że pracownicy placówki z dużymi sukcesami od lat wzbogacają wiedzę o Regionie, uzupełniają coraz uboższą ofertę programową edukacji publicznej.


Jednak w całym przedsięwzięciu najważniejsi są uczestnicy Konkursu. Zachęcam Was drodzy uczniowie do podjęcia wyzwania i poznania trudnego, ale jakże pięknego czasu w historii narodu polskiego. Wiedza jest wartością sama w sobie, a jej posiadanie daje olbrzymią satysfakcję. Jednak udział w konkursach to także nagrody, które są wyrazem podziękowania i doceniania wysiłku włożonego w przygotowania. Poczyniłem specjalne starania o nagrodę dla Was. Otóż zwycięzca Konkursu pojedzie w 2013 r. na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego. Mam nadzieję, że ta nagroda będzie dodatkową atrakcją i zachęci więcej uczniów do udziału.


Pozdrawiam serdecznie i trzymam za Was kciuki, Maciej Małecki, Poseł na Sejm


Więcej informacji: Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Roksana Kulis-Lemiesz tel.46 855 33 13

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page