top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Zwycięzca pojedzie do Parlamentu Europejskiego

Muzeum Mazowsza Zachodniego wraz ze Światowym Związkiem Armii Krajowej organizuje IV Ponadgimnazjalny Konkurs Historyczny „Gdzie są kwiaty z tamtych lat? Wiedza o Armii Krajowej i Szarych Szeregach”.


Z największą przyjemnością, ale nade wszystko z dumą objąłem Konkurs patronatem. Inicjatywy podejmowane przez żyrardowskie Muzeum pokazują, jak ważna jest historia zarówno w edukacji szkolnej, jak też w rozwoju młodych ludzi. Zachęcam uczniów z powiatu żyrardowskiego do podjęcia wyzwania i poznania trudnego, ale jakże pięknego czasu w historii narodu polskiego. Udział w konkursie to nie tylko przygoda i emocja. To także nagrody, które są wyrazem podziękowania i doceniania wysiłku włożonego w przygotowania. Poczyniłem specjalne starania o nagrodę specjalną. Otóż zwycięzca Konkursu pojedzie w 2014 r. na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego. Mam nadzieję, że ta nagroda będzie dodatkową atrakcją i zachęci więcej uczniów do udziału. W zeszłym roku wyjazd do Brukseli wygrał Bogumił Kędzior uczeń Liceum Ogólnokształcącego Żyrardowie.


Więcej informacji: Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, tel.46 855 33 13.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page