top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMaciej Małecki

Wspomnienie

W niedzielę 27 listopada minęła 12 rocznica śmierci Marcina Kubiaka pierwszego starosty w odrodzonym powiecie sochaczewskim. Tak jak każdego roku na Mszy świętej w kościele Matki Bożej Różańcowej w Sochaczewie w intencji zmarłego modlili się jego przyjaciele, współpracownicy i rodzina.


Marcin Kubiak mieszkał w Antoniewie. W latach 1990 – 1998 był wójtem gminy Nowa Sucha. Kiedy w 1998 roku przywrócone zostały w Polsce powiaty został wybrany starostą sochaczewskim. – Był dobrym gospodarzem. To dzięki niemu powiat sochaczewski został szybko i sprawni zorganizowany. Skutecznie pozyskiwał środki na inwestycje takie jak hale sportowe przy szkołach powiatowych, termomodernizację budynków i remonty – wspomina poseł Maciej Małecki i dodaje - Marcin był człowiekiem honoru. Cieszył się powszechnym szacunkiem nawet wśród swoich politycznych przeciwników. Dotrzymywał słowa w każdej sytuacji. Ciężko pracował, żeby nie zawieść ludzi, którzy mu zaufali. Wiele się od niego nauczyłem.


Marcin Kubiak zmarł nagle 27 listopada 2004r. Miał 47 lat, pozostawił żonę i pięcioro dzieci. W ostatniej drodze na cmentarz w Kozłowie Biskupim żegnały go tłumy mieszkańców Ziemi Sochaczewskiej. 

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rezonans służy mieszkańcom Sochaczewa

Nowy rezonans magnetyczny już służy mieszkańcom Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Bardzo nowoczesny i precyzyjny sprzęt za ponad 5 mln zł, trafił do szpitala w Sochaczewie dzięki decyzji premiera

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page